Багато хто впевнений, що гідроізоляція покрівлі не представляє ніяких складнощів - досить укласти спеціальну мембрану і робота готова. Насправді ж існує маса нюансів, незнання яких може привести до негативних наслідків під час експлуатації покрівлі і обійтися її власнику в круглу суму.

Гідроізоляція покрівлі з цементно-піщаної черепиці вимагає підвищеної уваги, так як в даному випадку має місце безліч особливостей вибору і монтажу гідроізоляційних підпокрівельних мембран, тому зовсім не зайвим буде самостійно проконтролювати хід робіт. Що для цього потрібно знати, ми розповімо далі.

Класифікація гідроізоляційних систем

Залежно від кута нахилу даху, розрізняють 6 класів гідроізоляції. У кожному з них, в залежності від наявності або відсутності підвищених вимог до гідроізоляції може використовуватися кілька рішень:

 1. У покрівлях з ухилом більше 22o і відсутності підвищених вимог допускається використання провисаючої дифузійної мембрани і паронепроникною гідроізоляційної плівки. В даному випадку мембрану укладають без натяжок і складок з провисання в 1-2 см обов'язково маркуванням вгору.
 2. У покрівлях з ухилом більше 22o при наявності підвищених вимог до гідроізоляції необхідно застосовувати відповідну дифузійну мембрану з провисання, з'єднану перетином або гідроізоляційну (паронепроникну) плівку з проклеюванням перехлестов.
 3. У покрівлях з ухилом від 18 до 22o без підвищених вимог до гідроізоляції використовують диффузионную мембрану з проклеюванням або пропайкой нахлестов, а також рулонну бітумну гідроізоляцію або гідроізоляційну паронепроникну плівку з проклеюванням нахлестов. При підвищених вимогах необхідно забезпечити додаткову гідроізоляцію нахлестов і отворів.
 4. У покрівлях з ухилом від 16 до 18o без і з підвищеними вимог до гідроізоляції використовують диффузионную мембрану з проклеюванням або пропайкой нахлестов і гідроізоляцією отворів.
 5. У покрівлях з кутом нахилу від 10 до 14o без підвищених вимог або з одним з них застосовують гідроізоляцію по типу захищеної від дощу нижньої покрівлі. Для цього необхідно використовувати спеціальний тип мембран, а контробрешетка вимагає укладання спеціального ущільнювача для гідроізоляції цвяхових з'єднань. При цьому гідроізоляція повинна укладатися на суцільне дерев'яне підставу.
 6. У покрівлях з кутом нахилу від 10 до 14o з декількома підвищеними вимогами до гідроізоляції, необхідно використовувати схему так званої водонепроникною нижньої покрівлі, яка, крім суцільного дерев'яного підстави і спеціального типу плівки, передбачає наявність збільшеного вентиляційного каналу між гідроізоляцією і черепицею.

У вищезазначених класифікаціях ми використовували поняття підвищених вимог до гідроізоляції, що вимагає деякого пояснення. Такі вимоги можуть виникати в ряді випадків, а саме:

 • Зменшенні кута нахилу покрівлі
 • Конструктивні особливості покрівлі
 • Облаштуванні житлового мансардного поверху
 • Кліматичних особливостях даного регіону
 • Спеціальних будівельних норм для даного регіону

Тобто, якщо в процесі будівництва ви міняєте кут нахилу даху, то може знадобитися зовсім інший тип гідроізоляційної мембрани. Якщо замість холодного горища ви плануєте облаштувати теплу мансарду, також необхідно використовувати інший тип гідроізоляції.

Якщо ви хочете, щоб монтаж гідроізоляції і покрівельного покриття був зроблений за всіма правилами, обов'язково замовте шефмонтаж у виробника цементно-піщаної черепиці. У разі вибору черепиці ONDO, фахівці компанії виконають такий монтаж з урахуванням всіх конструктивних особливостей вашої покрівлі та ви будете впевнені в тому, що ніякі опади їй не страшні.

349 грн/м2

Хочете дізнатися вартість майбутнього даху?

Залиште нам номер телефону

Наші контакти

Київ
+38 (044) 502-80-80
Полтава
+38 (0532) 69-10-09
Одеса
+38 (048) 700-70-37
Львів
+38 (032) 247-78-73
Івано-Франківськ
+38 (034) 274-43-27
Черкаси
+38 (047) 251-39-30
Харків
+38 (057) 754-96-80
Дніпро
+380 (67) 536 15 26