Цементно-піщана черепиця (ЦПЧ) відноситься до розряду натуральних покрівельних матеріалів і є одним з найнадійніших з них. Така покрівля, змонтована за всіма правилами, легко прослужить вам 50 і більше років. У підготовці конструкції і монтажі покриття немає нічого складного, проте ми рекомендуємо не проводити його самостійно, а користуватися послугами професіоналів. Щоб проконтролювати якість їх робіт, не зайвим буде ознайомитися з основними правилами монтажу і складом покрівельної конструкції.

Елементи покрівельної конструкції

Цементно-піщана черепиця передбачає особливі вимоги до організації покрівельного пирога. Його основні елементи такі:

  1. Гідроізоляція. Вона захищає утеплювач, укладений між крокв від можливого намокання. Найчастіше в якості гідроізоляції використовують диффузионную мембрану. Тип укладання гідроізоляції залежить від кута нахилу даху. При кутах нахилу понад 22o вона монтується за принципом вільного провисання, при цьому провис повинен становити 1-2 см.
  2. Контробрешіткою є дерев'яні рейки перетином від 30 мм, в залежності від кута нахилу даху і довжини ската. Її набивають на крокви поверх шару гідроізоляції.
  3. Решетування служить основою для укладання черепиці, а також підсилює всю конструкцію покрівлі. Поперечний переріз бруса обрешітки залежить від відстані між кроквяними ногами. При кроці до 800 мм воно складає 30×50 мм, а при кроці до 1000 мм - 50×50 мм. Спочатку монтують крайню обрешітку внизу покрівельного звису з відстанню до краю 320-390 мм. На неї проводиться укладання першого шару черепиці з виносом від 0 до 80 мм. Далі розраховують крок решті обрешітки виходячи з розмірів черепиці. Кожен виробник дає докладну інструкцію з монтажу покриття, потрібно чітко її дотримуватися.
  4. Карнизний звис - це найбільш відповідальний в конструктивному плані елемент покрівлі. Від правильності його оформлення буде залежати функціонування всієї покрівлі від відводу води до вентиляції. При виконанні підшивки покрівельного звису необхідно обов'язково забезпечити приплив під гідроізоляційну плівку.
  5. Рядова черепиця монтується на покрівельному схилі справа наліво знизу вгору. Кріплення черепиці роблять за допомогою спеціальних затискачів. Деякі виробники при невеликих кутах нахилу даху допускають кріплення черепиці тільки по периметру ската.
  6. Коник покрівлі захищають за допомогою спеціальної конькової черепиці, яку монтують на коньковий брус. Разом з коньковой покрівлею монтують спеціальний аероелемент для здійснення вентиляції підпокрівельного простору.
  7. Єндова - внутрішній кут в місці стиків двох скатів також передбачає особливе кріплення мембран і черепиці. Також в області розжолобок потрібно набити прискорену обрешітку. Це необхідно для кріплення жолоба ендови за допомогою скоб. На простий двосхилим даху цей елемент відсутній.
  8. Хребет покрівлі - зовнішній кут, який виникає на покрівлях складної конструкції, наприклад вальмовой покрівлі. На хребті встановлюється коньковий брус і укладається конькова черепиця.
  9. Снігозатримувачі монтують на покрівлю з ЦПЧ для запобігання лавиноподібного сходження снігу. Снегозадержательние решітки монтують в місцях обпирання крокв на мауерлат і там, де сходження снігу може завдати певної шкоди конструкціям або людям.
  10. Примикання черепиці в області димохідних та труб вентиляції забезпечується за допомогою самоклеючої стрічки примикання, яка заходить на трубу на 150 мм. Стрічку розмічають по ширині труби з випуском з кожного боку 5 см. Після цього приклеюють її до поверхні туби, а потім до хвиль черепиці. Це дозволяє уникнути попадання вологи в підпокрівельний простір.

Щоб не допустити помилок

Цементно-піщана черепиця - довговічний будівельний матеріал, на монтажі якого економити не варто. Підготовку покрівельного пирога і сам монтаж черепиці повинна здійснювати професійна бригада. Так, наприклад, замовляючи цементно-піщану черепицю ONDO у виробника, ви отримаєте не тільки якісний покрівельний матеріал, а й отримаєте якісний супровід проекту висококласним інженером.

349 грн/м2

Хочете дізнатися вартість майбутнього даху?

Залиште нам номер телефону

Наші контакти

Київ
+38 (044) 502-80-80
Полтава
+38 (0532) 69-10-09
Одеса
+38 (048) 700-70-37
Львів
+38 (032) 247-78-73
Івано-Франківськ
+38 (034) 274-43-27
Черкаси
+38 (047) 251-39-30
Харків
+38 (057) 754-96-80
Дніпро
+380 (67) 536 15 26