Світові фахівці багато років займаються розробкою нових технологій і конструктивних рішень, що дозволяють використовувати екологічно чисту сонячну енергію. На думку вчених при грамотному підході величезної потужності нашого небесного світила буде досить для обігріву всієї планети.

В результаті таких досліджень на ринку з'являються все нові і нові унікальні енергозберігаючі продукти. Не оминуло стороною це і покрівельний ринок. На сьогодні вже розроблено кілька видів енергозберігаючих покрівельних покриттів.

Розглянемо кожен детальніше.

Скляна черепиця.

Черепиця виготовлена ​​з ударостійкого прозорого скла. плитки виготовляються зі звичайного скла і мають масу, порівнянну з масою звичайної черепиці. Скляний дах виглядає, немов покрита льодом, при цьому функціонал прозорої покрівлі спрямований на досягнення зворотного ефекту: такий дах здатна обігріти приміщення навіть в північних регіонах з низькими температурами. Термін служби скляній черепиці, завдяки особливо міцному матеріалу виготовлення, набагато перевищує період експлуатації її глиняних аналогів.

Принцип роботи скляній черепиці досить простий. Сонячні промені без будь-яких перешкод проходять через неї і затримуються на спеціальних поверхнях, які поглинають енергію сонця. Далі енергія переробляється в залежності від потреб мешканців. Виробляється сонячну енергію можна інтегрувати з існуючою опалювальною системою будівлі або використовувати для електромережі.

Скляна черепиця відмінно проводить тепло. Якщо використовувати систему підігріву, то дах буде сама очищатися від снігу в зимовий час року.
В даний час такі системи успішно використовуються в Іспанії і Швеції, йде підготовка до масової кампанії в північних регіонах США і в Канаді. Безумовно, найбільша популярність енергозберігаючих технологій з використанням скляної покрівлі очікується в країнах з суворим кліматом. На даний момент її немає у виробництві в Україні.

 

 

Композитна черепиця з вбудованими сонячними панелями від бельгійського концерну Metrotile - LightPower на базі фотоелектричних модулів підходить для будь-яких типів об'єктів: приватних будинків, великих об'єктів міського будівництва, комерційних і промислових будівель будь-яких розмірів і конфігурацій. При цьому забезпечує абсолютну герметичність на даху, адже сонячні панелі вбудовані в лист черепиці на заводі, і монтуються так само просто, як і звичайний лист композитної черепиці Metrotile. Прослужать більше 25 років - при цьому мінімум 10 років гарантується 90% максимальної потужності.

 

 

Черепиця з невидимими сонячними пластинами. Виглядає як натуральна, але зі своїм маленьким секретом.

Новинка 2016 року через Італії - черепиця в середземноморському стилі з вбудованими невидимими сонячними модулями. Завдяки своїм виглядом додасть будинку неповторний середземноморський шарм, при цьому допомагаючи економити на витратах на енергію.

Розробка компанії дозволить перевести міські будівлі на відновлювану енергію, не зіпсувавши при цьому їх зовнішній вигляд. Панелі, розроблені Dyaqua, являють собою фотогальванічні елементи, покриті видимим шаром текстури із засекречених компонентів, яка, тим не менш, пропускає сонячне світло.

Стійка до механічних пошкоджень і атмосферних факторів. Виготовлена ​​з абсолютно натуральних нетоксичних компонентів - така черепиця повністю відповідає статусу ЕКО-продукту, може бути вдруге перероблена. Ідеальна при монтаже- адже нею можна легко замінити окремі елементи на вже готовому даху, як поштучно, так і великі ділянки даху, для того щоб досягти максимального енергозберігаючого ефекту.

 

Сонячні панелі «Solar roof». Сама остання розробка від відомого нам Ілона Маска.
Представляти незвичайні автокари йому не в першій, але ніхто й не міг припустити, що він добереться до покрівельного ринку. У жовтні Маск на презентації Tesla Motors показав публіці нові сонячні панелі «Solar roof». Від звичних сонячних батарей новинка відрізняється тим, що є елементом покрівлі, не порушуючи композиції будівлі і його зовнішнього вигляду. Фактично, компанія Tesla Motors спільно з Solar City створила сонячні панелі, успішно маскуються під покрівельну черепицю. Панель складається з сонячної батареї і кольорової плівки, прикритої пластиною з загартованого скла.

Під час всієї презентації Маск робив наголос на тому, що нові сонячні панелі на перший погляд не відрізняються від звичайної покрівлі, що вигідно відрізняє їх від інших «зелених» рішень. За запевненням Маска, побудована «з нуля» дах подібного роду обійдеться дешевше, ніж будівництво класичної покрівлі та оснащення її сонячними панелями. Поки якихось конкретних цифр вартості «Solar roof» названо не було.

 

349 грн/м2

Хочете дізнатися вартість майбутнього даху?

Залиште нам номер телефону

Наші контакти

Київ
+38 (044) 502-80-80
Полтава
+38 (0532) 69-10-09
Одеса
+38 (048) 700-70-37
Львів
+38 (032) 247-78-73
Івано-Франківськ
+38 (034) 274-43-27
Черкаси
+38 (047) 251-39-30
Харків
+38 (057) 754-96-80
Дніпро
+380 (67) 536 15 26