Приступаючи до вибору черепиці при будівництві будинку, покупці стикаються з величезним асортиментом - достаток як зарубіжної, дорожчий черепиці, так і більш доступною місцевого, українського виробництва. При цьому, багато хто впевнений, що зарубіжна покрівельна продукція краще, однак це помилка можна легко спростувати, порівнявши черепицю виробництва України і країн Європи.

Що ж впливає на ціну і якість цементно-піщаної черепиці?

1. Склад.
До складу цементно-піщаної черепиці входять природний промитий кар'єрний пісок, портланд-цемент *, вода, пігменти окису заліза і барвники.

   
* Матеріал, який виходить в результаті помелу вапняку, обпаленої з глиною при високій температурі близько 1000 градусів з наступним додаванням гіпсу.

Завдяки багатству України на мінерально-сировинні ресурси, місцеві виробники натуральної черепиці сміливо використовують українську сировину. Однакове за якістю, частіше і в рази краща за європейську, однак коштує набагато дешевше. Наприклад, українська ТМ ONDO для головної складової суміші натуральної черепіци - портландцементу, використовує марку ПЦ500, що рідко зустрічається в зарубіжних продуктах, в них застосовується переважно цемент ПЦ300 і ПЦ400. ПЦ500 має більшу міцність, а відповідно і покрівельна продукція з такої сировини надійніше.

Другим головним компонентом суміші є пісок. У виробництві цементно-піщаної черепиці можуть використовувати або річковий, або кар'єрний. Однак, великі виробники використовують саме другий. У виробництві натуральної черепиці застосовують пісок різних фракцій, розміром від 0,6 до 1,0 мм, що дає кращу утрамбовку і високу щільність суміші, більш гладку поверхню черепиці. В результаті така черепиця володіє вищими показниками водонепроникності і морозостройкості, а значить і довговічніша.

Третім важливим компонентом є фарба. Українські виробники можуть використовувати дану сировину як місцевих, так і зарубіжних виробників. Але на жаль, поки ця сфера не так розвинена в Україні, і не може конкурувати із зарубіжними, більш досвідченими, виробниками за якістю продукції, що випускається. В даному пункті вираз "зарубежное- краще" все ж звучить абсолютно справедливо. Але якщо український виробник і використовує фарбу зарубіжного виробництва (наприклад, ТМ ONDO використовує для фарбу бельгійського виробництва FENZI), то показники якості в українській та іноземній черепиці по даному пункту будуть як мінімум рівними (більш докладно про фарбу, використовуваної в натуральній черепиці, можна дізнатися з іншого поста в нашому блозі).

Використання сировини переважно місцевого походження вигідно відрізняє українську натуральну черепицю від зарубіжних аналогів за ціною. При цьому вона володіє такими ж, або навіть більше високими, показниками якості.

2. Виробництво.
При виготовленні натуральної черепиці найчастіше використовують зарубіжні виробничі лінії. Вони можуть відрізнятися тільки своїми потужностями (обсяги продукції, що випускається на добу). Це означає, що зарубіжні та українські виробники по даному пункту друга-друга не перевищують.

 

 3. Логістика.

Чималу частину в ціні зарубіжної черепиці закладено на оплату доставки і митних послуг. Знаєте, скільки може коштувати доставка черепиці з Європи? Вартість доставки одного палети (23,03 м2), наприклад, з Будапешта в Україну (близько 1000 км), становитиме 1473 грн. Це означає, що в ціні 1м2 зарубіжної черепиці вже закладено близько 50 грн за імпорт.

До того ж, доставка з Європи несе певні ризики. Адже через більш тривалої дороги збільшується ймовірність виникнення тріщин або навіть розколу черепиці та аксесуарів, що спричинить за собою повторні тривалі очікування заміни побитих елементів. Ті ж неприємності виникнуть і в результаті дозамовлення, в разі якщо якихось компонентів або черепиці не вистачило.

Висновок.
Вибір залишається за вами, проте можна тепер з упевненістю сказати, що якість черепиці не має прямої залежності з країною виробництва або ціною. А як з нашим прикладом, ТМ ONDO, в Україні можна купити і більш якісний продукт місцевого виробництва.

349 грн/м2

Хочете дізнатися вартість майбутнього даху?

Залиште нам номер телефону

Наші контакти

Київ
+38 (044) 502-80-80
Полтава
+38 (0532) 69-10-09
Одеса
+38 (048) 700-70-37
Львів
+38 (032) 247-78-73
Івано-Франківськ
+38 (034) 274-43-27
Черкаси
+38 (047) 251-39-30
Харків
+38 (057) 754-96-80
Дніпро
+380 (67) 536 15 26