Раніше цементно-піщана черепиця була сірою, як бетон. Тепер колір отримують завдяки двом різним процесам: фарбування в масі і фарбування черепиці після надання їй форми.

Фарбування черепиці в масі покращує зовнішній вигляд покрівельного матеріалу і забезпечує стабільність кольору. Якщо в процесі монтажу покрівлі або під час її експлуатації поверхню черепиці пошкодиться, вада буде непомітним в очі.

Нанесення покриття на поверхню черепиці (для цього найчастіше використовуються акрилові фарби) не тільки активніше проявляє колір, але і захищає її шорстку поверхню від забруднень. Кожен виробник розробляє власні рецептури покриттів. Цей захисний зовнішній шар забезпечує водовідштовхувальні властивості черепиці, полегшуючи стікання води з її поверхні і перешкоджаючи розростанню на ній моху і водоростей, а також запобігає утворенню вапняного нальоту. Висока стійкість покриття до впливу УФ-випромінювання гарантує колірну стабільність матеріалу протягом довгих років.

Завдяки поверхневому фарбуванню черепиця може бути матовою або глянсовою (остання користується найбільшою популярністю серед забудовників). Можна вибрати черепицю, забарвлену полімерно-акриловими фарбами, що додають поверхні блиск, завдяки чому колір стає більш інтенсивним, або забарвлену фарбами, що створюють ефект «мокрого даху».

Найчастіше в асортименті представлена черепиця трьох або четирех¬ стандартних кольорів (червоний, коричневий, цегельний, графітовий). Інші, наприклад зелений або блакитний, потрібно замовляти, причому це обійдеться на 30-45% дорожче, ніж черепиця стандартного кольору.

Але вибираючи фірму-виробника (бренд) черепиці для свого будинку потрібно звертати увагу не тільки на колір, але і на показники його стійкості з часом у даного виробника.

Сонце це найбільша загроза для будь-яких кольорових виробів, в тому числі і красивого зовнішнього вигляду даху. Можна сказати з упевненістю, що кожен бачив, наприклад, як садові меблі або меблі на літньому майданчику в кафе з часом стає більш бляклої і втрачає колір.

А також будинки, де на дахах з'являються більш світлі ділянки, і вона виглядає плямистої і не красивою. Але меблі можна помітити або пофарбувати через 2-3 роки, а ось з дахом так не зробиш, вірніше це дуже дорого і проблематично.


Ви знали, що жоден з виробників черепиці не дає гарантію на 100% збереження кольору?

Це, звичайно, не привід для занепокоєння і не означає, що всі бояться за свій продукт. Але потрібно звертати увагу на фарбу, яку використовує виробник черепиці та такі деталі:

  1. Чи проводить він випробування на стійкість кольору
  2. Подивитися на будинки з даною черепицею, які простояли вже кілька років.
  3. Чи є в гарантійному талоні пункт про гарантію на значне або нерівномірне зміна кольору

Якщо пункти 2-3 можна перевірити легко самому, то про якість випробувань розповімо докладніше на прикладі українського виробника натуральної черепиці ONDO.

Постачальником фарби ONDO є лідер у цій сфері, бельгійська компанія FENZI, що працює з 1941 року. Ставимо перший «+», так як продукція явно має хорошу репутацію і визнана професіоналами.

Проводяться регулярні випробування у власних і в незалежних лабораторіях.

Тест на стійкість до ультрафіолету

Перевіряється не вигорить фарба в країнах де найбільше сонячних днів і годин на рік. Для, прикладу, на Півдні України сумарна тривалість сонячного сяйва за рік становить 1927 годин, або 43% можливої, а в США (в штаті Арезона) - 4050 годин, або близько 93% часу.

 

Другий «+» можна теж сміливо ставити. Якщо не вигоряє там, то в Україні точно буде все добре.

Тест на адгезію фарби

Простими словами, перевіряється не відлущити і не облізе фарба з черепиці в спеку влітку, в дощ восени або навесні, і взимку в морози.


 

І третій «+» ONDO отримує за гарантіюПеревіривши виробника натуральної черепиці перед покупкою по цим 3-м простим показниками можна "спати спокійно" і не переживати за колір даху довгі роки.

Сподіваємося наші поради допоможуть вам у цьому. Довгих років процвітання вам і вашому дому!

349 грн/м2

Хочете дізнатися вартість майбутнього даху?

Залиште нам номер телефону

Наші контакти

Київ
+38 (044) 502-80-80
Полтава
+38 (0532) 69-10-09
Одеса
+38 (048) 700-70-37
Львів
+38 (032) 247-78-73
Івано-Франківськ
+38 (034) 274-43-27
Черкаси
+38 (047) 251-39-30
Харків
+38 (057) 754-96-80
Дніпро
+380 (67) 536 15 26